Weekend w Bieszczadach – jak się do niego najlepiej przygotować?

Bieszczady to region znajdujący się w części południowo-wschodniej województwa podkarpackiego. I chociaż lokalizacja dla większości wędrowców wiąże się z daleką podróżą, to Bieszczady są coraz chętniej odwiedzanym regionem.

Wiąże się to z potrzebą spędzania czasu w sąsiedztwie natury i możliwością podziwiania zapierających dech w piersiach widoków. To miejsce niezwykłe, oferujące wiele wspaniałych i tajemniczych zakątków. Organizując wyjazd niezależnie od tego, czy jest to indywidualna, czy rodzinna podróż, jednym z najważniejszych elementów od których warto zacząć poszukiwania, to znalezienie właściwego noclegu.

Jeśli ciekawi Cię Bieszczadzka przyroda i szukasz noclegu wejdź na https://domki.bieszczadomaniak.pl/

Noclegi nad jeziorem solińskim.

Ważnym krokiem, który należy stwierdzić to dostępność terminów i lokalizacja noclegów w Bieszczadach. W zależności od osobistych preferencji oraz celu podróży, wyszukany nocleg umiejscowiony powinien być w okolicy interesujących nas miejsc. Przed doborem domku wypada sprawdzić, czy posiada wszystkie sprzęty, jakich wymagamy. Najlepiej wybrać nocleg z oddzielną kuchnią. Należy również sprawdzić ile pokoi posiada domek, tak by każdy czuł się komfortowo, co zwłaszcza ważne jest w przypadku rodzin.

Ciekawy wyjazd w Bieszczady.

Jakie atrakcyjne miejsca możemy zobaczyć w Bieszczadach przez weekend? Mamy do wyboru dużo atrakcji. Można niewątpliwie wybrać się szlakiem na jakąkolwiek górę. Można również odpocząć nad Jeziorem Solińskim, a jeszcze zwiedzać zabytki których w Bieszczadach nie brakuje.

Weekendowy urlop w Bieszczadach. Góry atrakcyjne o dowolnej porze roku

Jadąc na weekend w Bieszczady nie da się zobaczyć wszystkiego. Co więc należy zobaczyć przez ten krótki okres? Można np. wejść na Tarnicę najwyższy szczyt naszych Bieszczadów. Można dojść na Tarnicę drogą z Wołosatego lub przez Bukowe Berdo. Ta druga trasa jest dłuższa, jednakże mniej zatłoczona. Trasa zasługuje na swoją nazwę – otacza ją bowiem bukowy las, bardzo gęsty. Dalej las przemienia się w połoninę. Tam możemy cieszyć oczy atrakcyjnym wyglądem. Później ruszamy w stronę Krzemienia, a następnie – na szczyt czyli Tarnicę.

Można się też wybrać na Połoninę Wetlińską. To na niej znajduje się legendarne schronisko „Chatka Puchatka”. Można tam dotrzeć szlakiem z Suchych Rzek. – jest to bardzo malowniczy szlak.
Połonina Caryńska to inne miejsce które warto zobaczyć będąc w Bieszczadach na odpoczynek. Jest to doskonały bieszczadzki masyw górski. Rozpościerają się z niego cudowne widoki.